FAQFAQ   Regulamin   SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pozerkajcie
Autor Wiadomość
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2016-05-08, 21:32   

Po dzisiejszej aktualizacji . na stronie Pracowni w zakładkach "Pracownia " oraz "Galeria" ,zamieszczone zostały okazy ze starszych okresów historii na ziemi roślin;dewonu, karbonu i permu- Ukrainy,Niemiec, Zjednoczonego Królestwa ,Polski i USA.
Między innymi szczególnej uwadze polecam pięknie zachowane w swej budowie okazy widłaków. :mrgreen:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2016-10-09, 17:43   

Nowości pochodzące z Australii ,Brazylii oraz Ukrainy w dniu dzisiejszym można oglądać na stronie Pracowni , w zakładce "Pracownia" oraz "Galeria".
Szczególnej uwadze polecam dewonki z Ukrainy ,oraz opalowe szpileczki z Australii.

Może ktoś zapytać : skąd w opalach takie ferie barw ?....odpowiedź jest krótka -z wody. :mrgreen:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2017-02-27, 19:52   

Na oficjalnej stronie Pracowni ,w zakładce "Pracownia " oraz "Galeria" ,zostały zamieszczone oczywiście nieopisanej urody ( czy też raczej....mało opisanej urody :lol: ) ,fotografie paleobotanicznych cudów z Wysp Zjednoczonego Królestwa , Republiki Federalnej Niemiec , Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej ,Zimbabwe ...kojarzącego mi się nieustannie z BAOBABEM ...
Rzecz Pospolitą postanowiłem wymienić na końcu ...nie , nie....nie z wrodzonej skromności i "bowypadania"....tylko okaz jest ...wstrząsającej urody . :mrgreen:

Proszę wybaczyć zdanie wielokrotnie złożone ,ale tak dawno nie było nowości że musiałem jak najszybciej się tą wiadomością z Wami podzielić . :mrgreen: ,a wiadomo słowotokiem czy to pisanym, czy mówionym porozumiewamy się szybciej...chyba.

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2017-10-14, 18:15   

Wreszcie nadszedł termin ,długo i niecierpliwie, oczekiwanych nowości drewnianego świata epok minionych.
Nowe okazy pochodzą z terenów Argentyny,Australii ,Austrii....tu koniec faworyzowania alfabetycznego...Węgier i Brazylii .
Okazy jak zwykle urody urzekającej...no może poza "Ratkowym trawskiem".
Szczególnie piękne są, wyjątkowo zachowane ,okazy benetytów z Tasmanii .
Te dydaktyczne okazy są przedstawicielami "benetytów -krzaczków vel zarośli "z rodziny Williamsoniaceae ......fascynujące ( mnie z pewnością).

Oczywiście k Sandra moją sugestię ze ma ich "za dużo" skwitowała wymownym internetowo -elektronicznym śmiechem....w formie pisanej brzmiało to mniej więcej tak;.....aaachachahahalecimiwyhihimyśliłłłłłłłłłłł,,,,,

Uroda Psaroniusów z Brazylii nie zawiodła...natomiast Osmundy z Austrii są jak zwykle piękne.

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD korund

Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 1054
Skąd: Sudety
Wysłany: 2017-12-19, 22:25   

Zerkamy, zerkamy... :mrgreen:
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2018-03-19, 18:07   

Pragnę donieść Koleżeństwu Forumowemu ( które nie dostaje wiadomości innymi kanałami) że na stronie Pracowni w zakładce Galeria ,Koleżanka Sandra zamieściła okropnie wypatrzone NOWOŚCI !
Tak więc możemy popijając czeskie piwo obejrzeć paprotki oraz jak to piwo pozwoli na skupienie poszukać szyszuni lepidofitów .
Odsłuchując kultowe teksty PINGWINÓW Z MADAGASKARU -" szeregowy Kowalski!"
Popatrzeć jakie cuda pochodzą z tej wyspy ..i tu uwaga - nie są to do znudzenia piękne "Gwiazdy Dadoxylon" :mrgreen:
Planując pierwsze wiosenne wycieczki po naszym pięknym kraju proponuję po zerkać na wyjątkowo uroczy okaz benetyta i pozostałości palm .
Zajadając turecką chałwę ( świetna na poprawę humoru ) z pewnością okazy tureckie przypadną do gustu.
Natomiast z USA pochodzą okazy paproci - korzenie przybyszowe
Psaronius - fraszka ,ale kłodzina to już jest TO!! :mrgreen:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2019-01-29, 11:31   

Dziś krótko ; Nadeszła wiekopomna chwila są NOWOŚCI na stronie Pracowni.
Ktoś zapytać może : a czemu krótko?...co ten kornik knuje?
Odpowiadam więc szybciutko ; Koleżanka popełniła tak obszerne powiadomienie ,że musiałbym się bardzo napracować by jemu dorównać , więc by unikać pracy :mrgreen: skorzystam z opcji "kopiuj-wklej" :lol: . :

TOWARZYSTWO PASJONATÓW
SKAMIENIAŁEGO DREWNA



Dzień dobry Państwu,

po dłuższej niż zwykle przerwie, z tym więszą radością, zapraszam Państwa do obejrzenia fotografii przedstawiających kolejne eksponaty skamieniałości roślinnych z moich zbiorów.

Nowości znajdują się w dwóch zakładkach:

1. "Galeria", w krajach:

- AUSTRALIA - fosylia reprezentujące różne rośliny, m.in.: jurajska kłodzina paproci Cibotium tasmanense o pełnym przekroju z zachowanymi wokół ksylemu ogonkami liściowymi i korzeniami przybyszowymi,
kłodzina palmowa Palmoxylon queenslandicum, której korzenie przybyszowe poprzerastane są drobnymi pędami roślin szpilkowych oraz pień nagozalążkowych z dużą raną całkowicie zarośniętą drewnem,
- FRANCJA - Psaronius sp. ze słynnego Autun, z poprzerastanymi korzeniami przybyszowymi przez korzenie innej paproci,
- OMAN - unikatowa lokalizacja i skamieniałość - permski kalamit (skrzyp drzewiasty) ukazujący zarówno budowę anatomiczną jak i morfologiczną łodygi,
- POLSKA - m.in. skamieniałość paproci formującej pozorny pień o nazwie Symplocopteris sp., przedstawiciel nagozalążkowych o niecodziennym rysunku, a także szczatki benetytów.

2. "Pracownia":

pięć fotografii przedstawiających budowę anatomiczną obserwowaną w skamieniałościach różnych organów paproci: Stauropteris oldhamia, Metaclepsydropsis duplex oraz Dennstaedtiopsis aerenchymata.


Raz jeszcze zapraszam do odwiedzenia serwisu.
Pozdrawiam serdecznie

Sandra Niemirowska



TPSD
tpsd@op.pl
Polska wersja: www.skamienialedrewno.pl
English version: www.petrifiedwood.pl

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
herk
szwędacz

Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 96
Skąd: Kraków
  Wysłany: 2019-01-31, 09:03   

""Oman, kalamit (skrzypowe), łodyga z cechami budowy anatomicznej oraz z żebrowaniem na powierzchni, perm, średnica 2,2 cm, długość 4,5 cm""


mam cos takiego, mi powiedziano na AGH że to koralowiec :evil:

czułem że coś nie tak jest z tą identyfikacją, kolor mi nie pasował :mrgreen:
 
 
TPSD kornik

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 2481
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2019-01-31, 14:06   

Wcale by mnie nie dziwiło jakby koleżanki czy też koledzy z AGH mieli ...rację .Co prawda mogą się mylić co do określenia bydlątka . Podejrzewam że to nie koralowiec a, gąba z rodzaju Rhizopoterion.
Jak Kolega udostępni wizerunek może można będzie to potwierdzić lub zweryfikować.
Co się tyczy kolorków...to jest najmniej ważny element tajemnicy. :mrgreen:

Człek który przenosi góry,musiał zacząć od kamieni.-Doug Horton... lub dynamitu -ja :D
 
 
TPSD korund

Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 1054
Skąd: Sudety
Wysłany: 2019-01-31, 19:36   

Dobre zdjęcia na pewno pozwolą rozwiązać zagadkę... :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Style modified by NeXuS